Мова  УкраїнськаРусский

Нова українська школа 2018

писати admin Опубліковано в: Новини Дата стоврення : 2018-07-04 Переглядів : 2961 Комментар : 0

НУШ

Згідно з даними, зібраними Міністерством освіти та науки, батьки всього 1 дитини з 10 задоволені якістю шкільної освіти, а 85% вчителів давно готові перейти на новий рівень. Тому концепція нової української школи, яку розробляли 2 роки, вже визначена і набере чинності з 1 вересня 2018 року. Нова українська школа розроблена з досвіду 5 успішних країн Євросоюзу, Сінгапуру і Канади.Старі стандарти обіцяють забути. А в основу навчання  поставити на облік гідність кожного учня, набуття корисних, а головне, цікавих знань, підвищення мотивації вчителям. Звичайно навчання в Новій українській школі матиме свої плюси та мінуси.

 

Концепція Нової української школи та її принципи

Нова українська школа 2018 - це абсолютно інший підхід до середньої освіти, позиціювання вчителів і учнів, формування соціальних відносин. Це дійсно нова концепція нової української школи, не тільки за назвою, а й за методами,принципами, засобами навчання.

В першу чергу, знову вирішено збільшити тривалість обов'язкової освіти до 12 класів. Перші 4 роки навчання будуть проходити в рамках початкової освіти. А після 9 класу школярі зможуть самостійно вибрати один з напрямків: академічне, з поглибленим вивченням окремих предметів у школі або спеціальне, для отримання профільної професії на базі ліцеїв і коледжів.
Але такий підхід не зробить навчання ще більш складним для школярів. Навпаки, навчання будується з урахуванням інтересів учнів за такими принципами:
 
  1. Більше ніяких складних, непотрібних предметів і курсів. Повністю перероблений зміст освітнього курсу з метою формування саме тих навичок, які допоможуть дитині самореалізуватися в суспільстві.
  2. Замість жорсткого контролю партнерство. Всі педагоги пройдуть курси підвищення кваліфікації. Головна мета нової української школи - сформувати довірчі відносини між учнем і викладачем.
  3. Новий підхід в навчанні. Вчителі отримають повну свободу дій і можливість підлаштовуватися під потреби дітей.
  4. Децентралізація шкіл. Грамотна система управління дозволить кожній школі діяти автономно.
  5. Менше розумового навантаження - більше практики й руху. Діти зможуть розкрити всі свої таланти, будуть зацікавлені у відвідуванні школи й навчаться застосовувати свої знання на практиці. В цьому учням допоможуть дидактичні та розвивальні матеріали.

Нова шкільна програма НУШ

На що буде спрямована програма НУШ

Нова програма НУШ стане дійсно революційною. Зусилля педагогів будуть спрямовані на те, щоб якомога раніше прищепити дітям уміння говорити і ясно висловлювати свої думки, а не заучувати незрозумілий текст. Однією з ключових концепцій нової школи буде вивчення іноземних мов, формування цінності міжкультурного спілкування. Математична програма НУШ допоможе отримати знання, які можна успішно застосовувати в житті, а не тільки на уроках або профільних професіях. Перероблена програма вивчення інформаційно-цифрових технологій, велика увага приділяється навчанню соціальної та екологічної компетентності.

НУШ

Немає домашніх завдань!

Програма НУШ має на увазі повну відсутність домашніх і додаткових завдань! З дітей знімається зайве навантаження, їм дається повна свобода дії, більше відпочинку і фізичних занять. Система оцінювання знань також піддалася змінам - у першому класі оцінки ставитися не будуть, а з другого класу будуть оцінюватися лише деякі предмети. Дітей навчатимуть визначати якість своїх робіт, а також поважати працю інших дітей.
 

Нова українська школа

Ніяких парт і зайвих стандартів

Учитель зможе самостійно вирішувати, яким чином організувати простір в класі, в який колір пофарбувати стіни й де встановити робочі зони. Суворі, незручні парти будуть прибрані, а перевага буде віддана класам, які легко можна перетворити в кімнату для ігор або змагань, зал для прослуховування цікавих лекцій, навчальне приміщення. А якщо ви не знаете як повинен виглядати клас по стандартам нової української школи  ми можемо вам в цьому допомогти.
 

дошки НУШ

Нудні стенди для почтакової школи можна буде замінити на інформативні та цікаві класні куточки, де кожна дитина знайде для себе щось цікаве.

 

Теги :