Мова  УкраїнськаРусский

Оформлення кабінету укр мови та літератури стендами

Шкільні приміщення давно перестали мати вигляд кімнати з рядами парт, столом для вчителя та дошками. Сьогодні це сучасні аудиторії, обладнані відповідно до вимог, викладених у наказі Міністерства освіти і науки України, яким затверджується Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, а також в інших законодавчих актах. Проте їх більше вважать нормативними орієнтирами та методичними рекомендаціями, бо вчителю дозволено підходити до проблеми творчо.

Для оформлення кабінету укр. мови та літератури використовуються сучасні засоби навчання та обладнання, котре відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Виходячи з назви, приміщення має стати навчально-методичним центром, сприяти поглибленому вивченню предмету.  

Перейти в розділ стенди в кабінет української мови та літератури

Як оформити кабінет української мови та літератури

Варіантів безліч, головне щоб при використанні будь-якого враховувалося те, що весь навчальний матеріал повинен постійно бути у полі зору учнів. Таку можливість надають спеціальні стенди для оформлення кабінету укр. мови та літератури. Вчителі відзначають, що вони сприяють кращому запам’ятовуванню матеріалу, швидше проходить процес реалізації шкільної програми. Навчально-методичні експозиції передбачаються двох видів – постійні та змінні. Об’єднати тематично їх допомагає портрет Тараса Шевченка та плакати з висловами українських письменників.

Матеріали для розташування на стендах підбираються відповідно до шкільної програми, використання яскравих малюнків робить їх помітними, цікавими для сприйняття. Не залишається поза увагою зображення української символіки – рушники, орнаменти, маки, червона калина, блакитне небо та колосся пшениці. У такому викладі навіть нудні правила граматики чи фонетики запам’ятовуються набагато краще. Щодо конкретної інформації на плакатах, то це:

  • Типи та культура мовлення;
  • Мовні обов’язки;
  • Правила спілкування;
  • Духовні скарби українців;
  • Українські письменники;
  • Літературний календар тощо.

стенди в кабінет української мови

На змінних стендах постійно відображаються всі головні події, що відбуваються в країні, світі, місті. Добре сприймаються учнями експозиції книг та посібників які можуть бути додатково використанні при вивченні нової теми. Ніхто не залишиться байдужим до інформації про перемоги на олімпіадах з української мови. Не треба забувати й про правила техніки безпеки та пожежної – повинні бути у будь-якому приміщенні. Пропонуємо вже готові, виготовлені з якісних матеріалів стенди з цієї тематики.