Мова  УкраїнськаРусский

Оформлення кабінету трудового навчання в школі

оформлення кабінету трудового навчання

Оформлення кабінету трудового навчання в школі має сприяти підвищенню ефективності навчального процесу, допомагати в засвоєнні і закріпленні вмінь та знань, виховувати культуру праці і побуту, естетичний смак у учнів. Основною метою трудового навчання це підготування учнів до самостійного життя та формування в учнів якостей думаючої, що активно діє і легко адаптується особистості. Розвиток творчої особистості учнів здійснюється всією системою виховання і трудового навчання. При цьому передбачається створення таких умов, щоб школярі не тільки відчули користь та й усвідомили значення своєї праці, відчули інтерес до нього, а й прагнули б показати свої творчі можливості, реалізувати їх в конкретних трудових справах. Кабінет трудового навчання для хлопчиків або для дівчаток, повинен бути оснащений навчально-наочними посібниками та демонстраційними матеріалами до уроку. Максимальною доступністю, наочністю володіють інформаційні стенди з інформацією необхідної до уроку праці:

Перейти в розділ трудове навчання

  • Наочні матеріали;
  • Демонстраційні посібники;
  • Інструкції;
  • Завдання.

Зразок оформлення кабінету трудового навчання:

  • Розміщення довідкового матеріалу уроку;
  • Демонстраційні таблиці, схеми;
  • Тематичні виставки творчих робіт учнів;
  • Надання першої медичної допомоги;
  • Інструкція з охорони праці;

стенди для оформлення кабінету праці

 

Оформлення кабінетів з праці має також відповідати пожежним та санітарно-епідеміологічним нормам. Особливістю кабінету трудового навчання це одночасно і звичайний клас, і майстерня, тому стенди з охорони праці та техніки безпеки це обов'язковий атрибут кабінету праці. Класний куточок в кабінеті технології, праці необхідний вчителю, класному керівнику для здійснення навчально-виховної роботи з класом.

Кабінет праці повинен бути не тільки зручним для роботи, але і комфортним для учнів. Це впливає на бажання вчитися та відвідувати уроки, адже кожна річ, виготовлена руками учнів на уроках праці, несе в собі емоційне забарвлення. Необхідно, щоб діти відчули радість від успіху. Творчі люди швидше адаптуються в суспільстві, на роботі, краще освоюють професію і виконують свою справу.