Мова  УкраїнськаРусский

Як повинен виглядати клас по стандартам «НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

писати admin Опубліковано в: Новини Дата стоврення : 2018-09-18 Переглядів : 6792 Комментар : 0

Новини НУШ

Кожен вчитель НУШ знає, скільки часу і зусиль займає підготовка до нового навчального року. За декілька тижнів до того, як дітки займуть шкільні парти, потрібно переглянути стандарти НУШ та освітні закони, підготувати календарні плани, спланувати перший урок. Окрім цього постає питає питання: «Як оформити клас НУШ?». Адже необхідно привести його до ладу, облаштувати потрібними стендами, розмістити посібники та розробити цікаві та повчальні куточки. 

Стандарти початкової освіти Нової української школи вимагають від вчителя поділити навчальний кабінет місцями, завдяки яким можна створити систему, заощадити час та зацікавити діток.

Рекомендується розмежувати клас НУШ таким чином, щоб:

  • Спонукати учнів до творчості та пробуджувати в них дослідництво.
  • Завжди мати місце для обговорювань.
  • Допомогти певним дітям навчатись і реалізувати свої ідеї у спокої.

Зона творчих відкриттів – острів креативної та дослідницької атмосфери. Діти Нової української школи 1 класу повинні розвивати свою уяву. Для цього потрібно створити куток, облаштований пазлами, іграми, цікавими книжками, мистецькими матеріалами, фотоапаратами чи диктофонами. Пропонуйте використовувати їх дітям у різних проектах, аналізуйте поведінку та застосовуйте ці данні у навчанні чи при підготовці до заходів.

Зона тиші НУШ

Зона для спілкування та нових знайомств – це місце, що зможе згуртувати дітей, яке додатково дасть можливість класному керівнику оцінювати кожного учня та слідкувати за його прогресом. Початкова освіта у Новій української школі повинна згуртовувати студентів завдяки обговорюванню вивченого матеріалу та власних переживань. Вчителю варто спочатку проводити бесіди разом з дітьми, поступово привчаючи їх до самостійності.

Концепція НУШ

Зона тиші – певного роду куточок усамітнення. Для створення території, де учень буде виконувати завдання (писати, рахувати, читати), варто розмістити додатковий стіл зі стільцем окремо від парт. Не буде зайвим облаштувати його навушниками та магнітофоном для повного усамітнення.

Зони НУШ

Стандарти НУШ

Оформлення класу НУШ, яким же воно має бути?

Кожен вчитель бажає за допомогою стендів, допоміжних посібників та розподілу навчального простору організувати свою роботу. Клас НУШ має бути облаштований:

Зона новин НУШ

Тематичну зону, яку рекомендовано створити за стандартами НУШ, потрібно облаштувати матеріалами, що допоможуть у певних предметах. Для цього варто використати:

  • Книги.
  • Технічні інструменти.
  • Картки з термінами.
  • Посібники.
  • Діаграми.
  • Допоміжні матеріали.
  • Тематичні ігри.

За рекомендаціями клас НУШ не завадить оформити реальними, візуальними об’єктами.

Коло вибору НУШ

Допоможе в організації учбового процесу зона з матеріалами. У Новій українській школі вона повинна мати усі додаткові речі, які можуть потребуватись дітям у процесі навчання. Наприклад, засоби навчання, канцелярські предмети (ручки, ножиці, олівці, папір, скріпки, клей, блокноти), предмети особистої гігієни (рушники та дезінфектори для рук), довідкові посібники (підручники, таблиці, довідники, формули).

Магнітний календар НУШ

Початкова освіта у Новій українській школі – це не тільки навчання предметам, але й розвиток дитини всесторонньо. Саме тому рекомендовано знайомити малечу зі світовими новинами, повідомляти їм про погоду, шкільні свята чи урочисті заходи. Саме для цього НУШ рекомендує зробити зону новин. Тут не завадить розміщувати домашні чи щоденні завдання, майбутні проекти, навчальні новини.

НУШ оформлення класу куточком вчителя.

Куточок вчителя НУШ

Клас НУШ має мати певний куточок вчителя. Вчитель – свого роду капітан учнів та їх найкращий друг. Не буде зайвим, якщо класний керівник зробить стенд, де буде ділитися своїм життям – розміщувати власні фотокартки, подарунки від учнів, сертифікати чи дипломи в якості підтвердження свого професіоналізму. Такий куточок у початковій освіті Нової української школи – демонстрування професійного простору та створення іміджу як серед учнів, так й батьків і колег.

Теги :