Мова  УкраїнськаРусский

Плюси та мінуси НУШ

писати admin Опубліковано в: Новини Дата стоврення : 2018-11-19 Переглядів : 12816 Комментар : 0

Плюси НУШ

Починаючи с 1 вересня 2018 року всі першокласники почнуть вчитися за новим стандартом. Концепція НУШ має на меті розкрити потенціал кожної дитини та надалі допомогти успішно реалізувати себе у житті. Навчатися діти будуть 12 років. Спочатку дитина в 6 років приходить до 1 класу, і навчається 4 роки в початковій школі.  Потім, переходить до середньої школи, в якій навчатиметься 5 років. Закінчивши 9 клас, учні складають профорієнтаційні тести та зовнішнє незалежне оцінювання.

Перейти в розділ з товарами для НУШ

За показниками того як складуть учні ці тестів і визначиться їх майбутній шлях. Далі є такі варіанти:

  • профільна школа, де учні навчатимуться 3 роки й будуть готуватися до вступу у ВНЗ. Важливим аспектом є те, що закінчивши 10 клас дитина може змінити профіль навчання.
  • Професійно-технічні заклади освіти. Технікуми, коледжі, де здобувати освіту треба протягом 4 років. По закінченню навчання отримають кваліфікацію молодший бакалавр.  Професійні ліцеї, де навчання триває 3 роки  і по закінченню отримують робітничу професійну кваліфікацію.

Яких же ж змін слід очікувати від впровадження нових принципів в навчанні та європейського підходу?

Структура НУШ

В чому будуть переваги Нової української школи?

  • Схожість з європейською системою освіти. Український атестат про загальну середню освіту будуть визнавати у ЄС. Завдяки цьому буде легше втупити у Європейський вищий навчальний заклад.
  • Автономія вчителя. Концепція НУШ передбачає велику свободу у виборі методів, прийомів та засобів навчання та виховання.
  • Учні будуть здобувати не тільки знання, а й вміння практично застосовувати їх в повсякденному житті.
  • Автономія школи.  Школи зможуть вносити зміни до навчальних планів, освітніх програм та програм з навчальних предметів.

Клас НУШ

Концепція НУШ

  • Інклюзивна освіта. Учні з особливими потребами зможуть навчатися разом зі своїми однолітками. Для них в НУШ створяться спеціальні умови для навчання.
  • Ранкові зустрічі. Діти в захваті від них, вони спрямовані на розвиток співпраці, допомагають працювати в команді, мають гарний емоційний вплив на дітей.
  • Відкрита до батьків школа. Звичних для всіх батьківських зборів не буде. Взаємодія між батьками та вчителями виходить на новий рівень.
  • Новий простір класу. Зонування класу та зручна організація простору класу, мобільні парти. Ігрові кімнати в школах де будуть різноманітні засоби навчання, матеріали для дітей (коврики, дидактичні та розвивальні ігри, картки, іграшки тощо).

А в чому ж тоді недоліки НУШ?

Недоліки НУШ

 

  • Проблема з недофінансуванням освіти.  Адже уже був приклад, коли впровадили 12 річну освіту у 2002 році й згодом скасували у 2010 році, адже уряду не вдалося знайти кошти, щоб повністю забезпечити матеріальну базу школи. Банально не вистачило коштів на підручники, нові програми, облаштування класів тощо.
  • До НУШ всі діти повинні йти у віці 6 років. З цим можуть виникнути проблеми, адже не всі діти морально готові  і для них це може стати стресовою ситуацією.
  • Також, може існувати такий ризик, що концепція НУШ,реформа нової освіти матиме лише формальне впровадження. Тобто, лише косметичні зміни, а сама якість навчання не зміниться.

Наразі тривають палкі дискусії на тему чи буде ефективною, доцільною концепція НУШ, нова система освіти, чи буде доречно вчитися  12 років? Кожна людина в праві сама вирішувати підтримувати їй реформу чи ні. В цій статті ми спробували висвітлити головні плюси та мінуси нової української школи.

Теги :